BEN 10 - emocjonujące zadania z przedzielnym bohaterem w roli głównej;)Transformacje, walka ze złem, postacie o nieco przerażającej fizjonomii, szybkie tempo i chłopięcy główny bohater - te komponenty w pewnym stopniu determinują grupę odbiorczą serialu oraz płeć adresatów niniejszych pozycji. 

Choć przyznajemy się do niejakiej ignorancji w kwestiach serialu "Ben 10" dotyczących, to jednak same publikacje - wabiące mnóstwem naklejek (ach, cóż to za wabik!;)) i zachęcające do umysłowej gimnastyki (pozycja "Moc łamigłówek") włączają nas do grona fanów. Czasem sympatia do jakiegoś tematu przychodzi z zaskakującej strony. Dziewczyny polubiły "piłkarski" serial "Supa Strikas" i zdobyły pewną wiedzę na temat tego popularnego sportu, a seria "Ben 10" pozwala wniknąć w krąg fantastycznych przemian, kosmiczne klimaty, a co za tym idzie - daje możliwość podyskutowania z kolegami o pełnej poświęcenia walce ze złem, podejmowanej bez wahania i przy użyciu przeróżnych metod;)

"Moc łamigłówek" to bliźniacza pozycja względem Atomówkowej propozycji - pełna ciekawych zadań-wyzwań, każąca pogłówkować, a przy okazji - dla laików - będąca zaznajomieniem ze światem bohatera ulegającego niezwykłym przemianom. Potrafi zaciekawić serialem, bo dzięki kolejnym zadaniom poznajemy niezwykłe postacie, a jednocześnie samo rozwiązywanie dostarczy najmłodszym miłej rozrywki. Polecenia wykonamy nawet jeśli do tej pory raczej mgliste pojęcie o ten animacji mieliśmy, ale ich treść oraz ilustracje towarzyszące zadaniom rozbudzają naszą ciekawość.

"Transformacje" z ponad setką naklejek wielokrotnego użytku to już pozycja dla prawdziwych fanów - oni z pewnością docenią możliwość wzięcia niejako udziału w przemianach dzielnego tytułowego bohatera - oraz jego podstępnych wrogów. Dzięki wielu arkuszom nalepek umieszczonym w środku publikacji możemy bawić się zmianami postaci, przypominać ulubione sceny serialu. To także okazja do ćwiczenia precyzji, sprawności manualnej - naklejki sąsiadują ze sobą, najczęściej wspólnie tworzą nowy obraz, zatem staranne ich nalepienie pozwala cieszyć się udanym efektem. 

Ciekawą formę ma pozycja "Ben 10. Wyzwania". To dwa zeszyty zadań bliźniaczo podobnych do siebie. Cel takiego przedsięwzięcia? Pościgać się z kumplem!;) Chwytamy za ołówek i rozgrzewamy szare komórki, by nasz wynik był lepszy!;) Rywalizacja pokaże nam nasze mocne i słabsze strony, pozwoli cieszyć się z wygranej, bo zadania są tak urozmaicone, że z pewnością szala zwycięstwa co rusz przechylać się będzie to na jedną, to na drugą stronę. Szyfry, labirynty, wyszukiwanie różnic, zadania w typie sudoku, zmodyfikowane kółko i krzyżyk - pomysłów na sprawdzenie się jest mnóstwo! Ciekawa propozycja i świetne zajęcie na chwilę "nudzę się/nic mi się nie chce";)

Polecam
Katarzyna
BEN 10. Transformacje


BEN 10. Transformacje

"BEN 10. Transformacje"
Wydawnictwo: AMEET
Oprawa: miękka
Liczba stron:16
Format: 19x24cm
ISBN: 978-83-253-2767-5

"BEN 10. Wyzwania"
Wydawnictwo: AMEET
Oprawa: miękka
Liczba stron:2x 48
Format: 16,5x23,5cm
ISBN: 978-83-253-2701-9

 "BEN 10. Moc łamigłówek"
Wydawnictwo: AMEET
Oprawa: miękka
Liczba stron: 48
Format: 16,5x23,7cm
ISBN: 978-83-253-2698-2

Komentarze