W świat liter z Akademią Mądrego DzieckaPrzedszkolaki zawsze wyróżniają się energią, pomysłowością, wielką ciekawością. Gdy do tego mają tak wspaniałą wychowawczynię jak pani Motylek, to można być pewnym, że każdy dzień spędzany wspólnie będzie radosny, niebanalny, pełen interesujących wydarzeń. Przygody małych bohaterów "Literkowego przedszkola" wciągają, intrygują, a jako że każda książeczka w sposób szczególny przybliża jedną z liter alfabetu, zatem to nie tylko rozrywka, ale i bardzo przyjemna nauka.

Twórczynią tego sposobu-pomysłu jest Justyna Bednarek, autorka mnóstwa fascynujących opowieści: o dwudziestu trzech dzielnych i rzutkich skarpetkach, o Kudełku i Grubelku, wielu tytułów z serii "Czytam sobie"... Ale zanim najmłodsi wpadną w nałóg czytania, zanim od poziomu pierwszego przejdą do trzeciego, a potem będą połykać i grubsze lektury, muszą poznać litery - i właśnie ten cel przyświeca "Literkowemu przedszkolu", do której to serii książeczki "D jak detektyw" oraz "B jak Bąbel" należą. 

Te niewielkie pozycje kryją w sobie kilka niespodzianek - opowiadanie z życia przedszkolaków, rozmaite ćwiczenia, zagadki. Historyjki pozwalają poznać bliżej przedszkolną rzeczywistość, pokazują różne zajęcia, pomysły na ciekawe spędzenie czasu, na poszerzenie wiedzy. Jak się okazuje, w przedszkolu panują bardzo partnerskie relacje, zatem najmłodsi mają realny wpływ na przebieg dnia - raz Bartek przyprowadza swego sympatycznego pieska, innym razem Dominik ma świetny pomysł na wspólną zabawę połączoną ze zgłębianiem przyrodniczej wiedzy. 

Jeszcze jeden aspekt tych historii uważam za bardzo cenny - nie są to uładzone opowiastki, nie zawsze wszystko układa się bezproblemowo. Między dziećmi pojawiają się niesnaski, nie wszystko od razu się udaje, czasem zdarza się mała katastrofa, ale każda z tych sytuacji może być rozwiązana, naprawiona.

Aby utrwalić kształt danej litery, nauczyć się ją rozpoznawać, w pozycjach tych zastosowano wiele metod ugruntowujących wiedzę - spotkamy kolorowy druk, wyrazy pisane wielką i małą literą, a na końcu książeczek rozmaite zadania angażujące maluchy - kolorowanki, wyszukiwanki, rymowane zagadki. Potwierdzamy ich jakość;) - budzą zainteresowanie i wielką chęć wykonania poleceń, zatem na zdjęciach widać już uzupełnione strony tytułu z literą d oraz dzięki nadludzkiej wprost mobilizacji siły woli - jeszcze puste w drugim tytule;) Dodajmy do tego bardzo sympatyczne rysunki - i mamy patent na przemiłą i skuteczną naukę liter.

Gorąco polecamy!
Katarzyna i Młodsza


Autor: Justyna Bednarek 
Ilustrator: Marta Krzywicka
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Liczba stron: 32
Format: 12,7x14 cm
ISBN: 9788328115767, 9788328133723
https://emp0pwn0cdn0blob0egmont0prod.static-osdw.pl/egmontfiles-repository/4a25baac3ea74f4a80b0398dff87e70a/egmont 
 

Komentarze