"Lego Explorer. Magazyn 6/2021" - nocne życie i podróże w czasie

 

 


Jak miło byłoby przenieść się do początku wakacji, prawda?;) Kiedy sklepy reklamują szkolne akcesoria, dni są już wyraźnie krótsze, a woda w jeziorach chłodniejsza, z nostalgią myślimy o początku lipca... Ach, powrócić do tych upalnych chwil, do perspektywy tyyyylu tygodni kanikuły!;) By to urzeczywistnić, trzeba byłoby mieć wehikuł czasu - zatem: zróbmy go! Taką właśnie propozycję znajdziemy w nowym numerze czasopisma Lego Explorer, magazynu pełnego inspiracji, ciekawostek, pomysłów i świetnej zabawy!

Temat podróży w czasie pojawił się w wielu książkach i filmach. Wehikuły, które miały umożliwić takie wyprawy, prezentowały się rozmaicie. Dzięki dołączonemu zestawowi klocków możecie stworzyć nietuzinkowy pojazd przypominający nieco i statek kosmiczny, i zwykły statek - intrygującą konstrukcję, która pozwoli Waszej wyobraźni popracować na pełnych obrotach! Jak zwykle bowiem na stronach kolejnego numeru Lego Explorer znajdziemy inspiracje do twórczych działań, pomysły na przebudowanie naszego modelu, ciekawe wyzwania. 

Dokąd chcielibyście wybrać się takim nietuzinkowym pojazdem? Średniowiecze, starożytność, czasy, gdy żyły dinozaury - pomysłów pewnie każdy ma mnóstwo. A takie fantazjowanie, odtwarzanie z klocków realiów innych epok, to doskonała okazja, by zgłębiać temat, poszerzyć swoją wiedzę historyczną.

Niech miłośnicy przyrody nie zwieszają nosa na kwintę! W najnowszym numerze znajdziecie mnóstwo wiadomości o zwierzętach, które wolą nocną aktywność. Prócz pięknych zdjęć z natury są i takie, które przedstawiają zwierzęta z... klocków! To również inspiracja - ale i zachęta, byśmy pokusili się o takie klockowe wersje innych gatunków: mrównik, palczaka madagaskarskiego czy tygrysa. 

Ulubione rubryki Młodszej to Nauka i Lego Lab - ta ostatnia też zwierzęce tematy przywołuje. Poznajemy świat dinozaurów i ptaków, ba - sami go tworzymy, a cenne rady dotyczące budowania z klocków sprawią, że powstające konstrukcje będą jak żywe;) Dziewczyny zmierzył się też z wyzwaniem "Próba czasowa" (wciągające zadania i zagadki matematyczno-logiczne i sprawdzające spostrzegawczość). Wiele ciekawych wiadomości przynoszą strony poświęcone historii ludzika Lego oraz zabawkom sprzed lat.

Sympatyczne jest też to, że nasze konstrukcje, budowle, klockowe cudeńka;) możemy pokazać całemu światu!:) Wysyłając zdjęcia na adres explorer@egmont.com zyskujemy sposobność zdobycia sławy i zainspirowania innych małych twórców. A poza tym - wygrania bardzo atrakcyjnych nagród! Sprawdźcie, jakie zadanie przygotowali dla Was autorzy i odkurzcie swoje zasoby Lego. Nie ma się co smucić, że lato mija, z Lego każdy dzień może być jak wakacje:)

Polecamy

Katarzyna i Młodsza

 


 

Wydawca: Egmont
EAN: 977271937110806
Liczba stron: 36 

Komentarze

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)