"Turbogalop. Tom 1" - dla tych, których konikiem są konie:)

 


Posiadanie konie to największe marzenie kilku znanych mi dziewczynek, zatem nic dziwnego, że książki o końskiej tematyce cieszą się wielkim powodzeniem. Młodsza wprawdzie o koniu nie marzy, ale właśnie w tej chwili czyta kolejny tom o Sigge, po połknięciu - dosłownie - tego sympatycznego komiksu:) 

To zbiór zabawnych scenek, które łączy miejsce akcji - stadnina prowadzona przez energiczną szefową Monikę. Poznamy także jej syna - lekkomyślnego i próżnego Romea, pracowników i adeptów jazdy konnej. Specyfika tej dyscypliny sprawia, że wiele wydarzeń rozgrywa się na łonie natury, więc to idealna lektura na ten czas, gdy wypatrujemy wiosny i wszelkie przyrodnicze akcenty tak nas bardzo cieszą. 

Ale niewątpliwie jeszcze bardziej cieszą nas przygody nietuzinkowej grupy bohaterów. To typowy humor sytuacyjny, choć i spotkamy na kartach komiksu postaci, które bawią i śmieszą (mam tu na myśli choćby gustujący w wyskokowych trunkach stajenny Albercik czy zatroskany o swoje bezpieczeństwo Romeo).

Każda strona to oddzielna historyjka, która jest zabawnie zapowiedziana niewielkim rysunkiem umieszczonym u góry, po prawej stronie. Kilka kadrów i komiksowe dymki tworzą skondensowaną opowieść pełną treści. Są tu i portrety bohaterów - wraz z kolejnymi scenkami coraz bardziej pogłębione, i obserwacje dotyczące relacji międzyludzkich, i ciekawostki związane z uprawianiem jazdy konnej, opieką nad zwierzęciem.

Ilustracje - pełne emocji i humoru - są świetnym dopełnieniem i wyróżnikiem serii, która podobnie jak inne ze zwierzęcymi bohaterami (choćby "Kasia i kot" czy "Ptyś i Bill") już zalicza się do naszych ulubionych. Czekamy zatem na kolejny tom!

Polecamy
Katarzyna i Młodsza 

"Turbogalop. Tom 1" 

  • Scenarzysta: Michel Rodriguedu Peloux

  • Ilustrator: du Peloux

    Wydawnictwo: Egmont


  • WWydawnictwo: Egmont 

Oprawa: miękka

Wymiary:21,5x29 cm

Liczba stron: 48

ISBN: 978-83-281-4237-4Komentarze