"Looshkin" - spodziewajcie się wszystkiego!;)

 Kto poznał i pokochał bohaterów komiksu "Królik i Małpa", ten po "Looshkina" sięgnąć po prostu musi! I z pewnością - zrobi to z przyjemnością!:) Autorskie komiksy Jamiego Smarta pozwalają oderwać się od codzienności, zanurzyć w świecie, gdzie wszystko jest możliwe, a zwariowane przygody wydarzają się co chwilę. 

A zaczyna się tak niewinnie... Do sklepu zoologicznego trafia pani, która bardzo pragnie mieć kota. Zwierzątko ma być lekarstwem na niezdrową domową atmosferę, więc zdeterminowana niewiasta bierze jedynego dostępnego zwierzaka, o którym właściciel sklepu mówi, że "przyciąga nieszczęścia"...

Czy to możliwe? Kto ma takiego puchatego pupila w domu, wie, że zdarzyć się mogą rzeczy nieprzewidziane: doniczki na podłodze, podrapane fotele, potłuczone kubki, znikające drobne przedmioty, oberwane karnisze (to malutka lista spraw z naszego "podwórka";)). Taki koszt wpisany jest w posiadanie kota. Z czasem zresztą nasi czworonożni podopieczni statecznieją i coraz mniej wybryków miewają na swoim koncie.

Ale nie Looshkin! On wręcz się rozkręca i ze strony na stronę tego zwariowanego komiksu przekonujemy się, że jego wyobraźnia nie zna granic, a co przychodzi mu do głowy, to bez namysłu realizuje. Dodajmy, że w tej głowie jest kilka kotów prezentujących niekonwencjonalny sposób myślenia i spierających się ze sobą. Nic dziwnego, że nawet słynny specjalista od kociego zachowania - profesor Fiksum von Dyrdum jest bezradny. A Looshkin wychodzi z wszelkich akcji zwycięsko!

Walka z wiewiórkami, które opanowały strych? Urodziny misia? Zstąpienie do piekielnego kręgu? Wizyta bogatej cioci przybywającej zawsze ze swym strachliwym pieskiem, Bożenką? Looshkin reaguje błyskawicznie i instynktownie wpada na pomysł, który wprowadzi niemałe zamieszanie!

Sama forma komiksu jest także niezwykła i bardzo zwariowana: oprócz historyjek znajdziemy na kartach tego tytułu listy rzeczy do zrobienia, listy zakupów, zapiski o rozmaitych "ważnych" sprawach, śmieszne rysunki, słówka dnia, mnóstwo świnek, reklamy "sponsorów"... Wszystko to absurdalne i zaskakujące, zatem o czytelniczej rutynie nie ma mowy! Looshkin i Jamie Smart Was na pewno nie raz zaskoczą!

Przezabawna lektura sprawdzi się doskonale jako zachęta do czytania, podziała nawet w przypadku tych najoporniejszych. Dajcie się zaprosić do świata Looshkina - poprawa humoru gwarantowana!

Polecam
Katarzyna


Za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Egmont."Looshkin"

Scenariusz, ilustracje: Jamie Smart

Wydawnictwo: Egmont

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Liczba stron: 208

Format: 14,8x21 cm

ISBN: 978-83-281-6711-7
Komentarze

  1. Dzień dobry, zachwyciła mnie Pani recenzja Wielkiej Księgi Przygód Muminki. Pozycja jets niestety obecnie niedostępna. Czy byłaby Pani zainteresowana od sprzedażą tej pozycji?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)