"Mali Bogowie. Zeus i chaos. Tom 10" - wracamy do początków

 


Mitologie zaczynają się od jakiegoś mrocznego punktu, nagle coś się dzieje, wyłania się świat - najczęściej sukcesywnie, po kawałku, a potem do głosu dochodzą bogowie, którzy walczą o władzę, wpływy, panowanie. Wprawdzie od Chaosu do Zeusa prowadzi nieco kręta i dość krwawa droga, to z pewnością tytułowych bohaterów uznać można za swego rodzaju podwaliny greckiej mitologii. I o tych początkach dowiemy się więcej dzięki dziesiątemu tomowi "Małych Bogów". Autorzy serii gwarantują, że będzie to zapoznanie pełne humoru. 


W tym tomie sporo dzieje się w opowieściach, bo Chaos, walki tytanów, cyklopów, sturękich, obawy Kronosa o zdetronizowanie go przez potomka to nieco mroczna przeszłość. Ale i bardziej "współczesne" zawirowania na szczytach władzy możemy obserwować - jesteśmy świadkami tworzenia się panteonu, a także kolejnych starań o tytułowych Małych Bogów o włączenie do grona olimpijskich bóstw.

Komiksowe historyjki oparte są na mitologii greckiej i stanowią pomysłowe, sympatyczne przypomnienie tych treści, ale jednocześnie autorzy, żyjący wszak w XXI wieku, serwują nam zabawne kontaminacje - kureci, czyli kapłani Rei opiekujący się małym Zeusem, zyskują sławę jako uwielbiana grupa taneczna; Taurusek i Atlas stają się trenerami personalnymi Syzyfa, zaskakują nas kolejne - bardzo nowoczesne - wynalazki-wytwory Hefajstosa. 

W tym tomie będziemy też towarzyszyć Apollinowi w jego boskich poczynaniach, sporo przygód będzie miał również nieszczęsny Midas, którego próby uwolnienia się od daru przemiany dotkniętych rzeczy w złoto, wciąż pozostaną bez spektakularnych rezultatów. 

Dziesiąty tom serii to strzał w dziesiątkę - tradycyjnie bawi, a do tego to lektura dla całej rodziny!

Polecam
Katarzyna 

Za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Egmont.







"Mali Bogowie. Zeus i chaos. Tom 10"

Scenarzysta: Christophe Cazenove 

Ilustrator: Philippe Larbier

Wydawnictwo: Egmont

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Liczba stron: 48

Format: 21.5x29.0cm

ISBN 978-83-281-6257-0

Komentarze