"Kicia Kocia w pociągu", "Kicia Kocia mówi nie", "Kicia Kocia nie może zasnąć" - nowe przygody ulubionej bohaterki

Trzy nowe książki o Kici Koci były w naszym domu czytane bardzo wnikliwie, historie i ilustracje rozbierano na czynniki pierwsze, wszystko było nader dokładnie analizowane - bo czas mija nieubłaganie i Starsza jest już bardzo dociekliwą czytelniczką. A w gronie wielbicielek Kici Koci coraz bardziej zaznacza swą obecność Młodsza i wyznam, że historyjki te to często jedyny sposób na uspokojenie rozdrażnionej niespełna trzylatki;) Lecz i Starsza zaakceptowała wszystkie wyjaśnienia, choć nie da się ukryć, że właśnie zaczęła zauważać swoisty dysonans w postaciach - kocie egzeplarze tuż obok ludzi. Wyznam tylko, że sympatia wybuchła na nowo, ba, okazało się, że jedna z jej ulubionych przytulanek zyskała nowe imię - Pacek! 

A i Kicia Kocia dorasta! Otóż wybiera się z tatą w podróż pociągiem do cioci, poza tym miewa swoje zdanie i czasem bardzo stanowczo potrafi je wyartykułować ("Kicia Kocia mówi nie"). No i jeszcze wyobraźnia płata jej figle i podsuwa wizję potworów, które w nocnych ciemnościach czyhają w każdym nieoświetlonym zakamarku pokoju... 

Pociągiem jedzie Kicia Kocia z tatą, ma też sympatycznych towarzyszy tej eskapady, wszystko jest nowe, ciekawe i układa się bardzo pomyślnie. Mała bohaterka dowiaduje się mnóstwa ciekawych rzeczy o takim środku lokomocji. Dwie pozostałe przygody pokazują, że Kicia Kocia nie jest jeszcze tak zupełnie samodzielna, nie zawsze potrafi poradzić sobie w codziennych sytuacjach. Problem z zaśnięciem i niepokojące odczucia związane z ciemnością, usłyszanym szmerem są tak realne, że na pomoc musi przyjść mama, poszukać razem tego "chowającego się potwora", uspokoić, wyjaśnić, dodać otuchy. 

Okazuje się także, iż zmęczenie jest złym doradcą. Rozdrażniona i znużona Kicia Kocia zaczyna zachowywać się w sklepie bardzo niegrzecznie ("Kicia Kocia mówi nie"), ucieka mamie, gubi się w supermarkecie, choć trzeba przyznać, że umie poradzić sobie i w tej sytuacji. Pamięta o przestrogach rodziców odnośnie kontaktów z nieznajomymi, mimo służbowego munduru pana ochroniarza nie chce z nim pójść do punktu informacyjnego. To też okazja do rozmowy na temat zaufania, radzenia sobie w podobnej sytuacji. Choć i lekcja dla starszych - robienie zakupów to nie jest najciekawsze zajęcie dla dzieci...

Nowe książki o przygodach Kici Koci pozwalają oswoić strach, uczą radzenia sobie w trudnych czy nowych sytuacjach, jak zwykle cieszą radosnymi ilustracjami i szczęśliwym zakończeniem. Kto nie zna tej sympatycznej bohaterki, tego gorąco zachęcamy do zaprzyjaźnienia się z nią. Bo ci, którzy znają je, wiedzą doskonale, że te niewielkie pozycje będą po wielokroć czytane, przyniosą wiele radości najmłodszym, nauczą wielu ważnych rzeczy.

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki


"Kicia Kocia nie może zasnąć"

"Kicia Kocia w pociągu"

"Kicia Kocia mówi nie" 

 "Kicia Kocia w pociągu", "Kicia Kocia mówi nie""Kicia Kocia nie może zasnąć"
Autor i ilustrator: Anita Głowińska
Wydawnictwo: Media Rodzina
Liczba stron: 24
Format: 19,2 x 19,2 cm
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7278-830-6, 978-83-7278-829-0, 978-83-7278-831-3
Komentarze