"Drzewo" - dendrologia dla młodych fanów przyrody:)Panią Katarzynę Bajerowicz polubiłyśmy od pierwszego spotkania - były to ilustracje do wierszy Ludwika Jerzego Kerna, potem kolejne zetknięcia z młodymi detektywkami;) utwierdziły nas w tym zachwycie. Już sporo czasu temu pojawiły się autorskie publikacje, w których mamy możliwość nie tylko podziwiać urocze, zabawne, pełne emocji rysunki, ale też tematy, pomysły, sposoby ich ujęcia, którymi Katarzyna Bajerowicz pragnie podzielić się z odbiorcami.

To przyrodnicze zacięcie widać było i we wcześniejszych, czysto ilustracyjnych pracach, ale najpełniej doszło ono do głosu w tych autorskich propozycjach. Mieliśmy zatem okazję stanąć oko w oko z pszczołami, poznać ich sekrety, zaprzyjaźnić się z ptakami, a teraz zwierzęcych bohaterów będzie bardzo wiele, choć tytuł na pozór nie zapowiada tego. "Drzewo" to niezwykle ciekawa i bardzo oryginalna propozycja - choć ma formę książki, to kryje w sobie nietypową zawartość. 

Stron jest trzydzieści, ale gdy zechcemy przyjąć propozycję autorki, wkroczyć w świat przyrody, wówczas pochłonie nas tworzenie prac plastycznych, zgłębianie tajników życia fauny i flory, poznawanie ciekawostek, a przede wszystkim - układanie olbrzymiego wizerunku drzewa, tętniącego życiem, bogatego w detale, pozwalającego utrwalić poznane wiadomości, ale też dającego wiele zabawy, bo mamy też okazję poćwiczyć spostrzegawczość odnajdując ptaki, owady, zwierzęta...

Taki potężny dąb ma swoją długą historię, gdy rośnie w odpowiednim miejscu, wokół niego będzie wiele się działo, bo może być schronieniem dla mnóstwa zwierząt, dać im dom, pożywienie... A przecież wyrasta z małego żołędzia! "Drzewo" Katarzyny Bajerowicz pokazuje i te początki rozwoju roślinki, i pełnię jej egzystencji. Zachęca do poznania naszych rodzimych gatunków drzew, ptaków, owadów, ssaków. 

Przygotujcie zatem odpowiednio dużą przestrzeń, by piękny dąb mógł się w całości zaprezentować, sięgnijcie po tę pozycję i zgłębiajcie tajemnice przyrody!

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki
"Drzewo"
Autor, ilustrator: Katarzyna Bajerowicz
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Oprawa: twarda
Liczba stron: 30
Format: 20x28 cm
ISBN: 978-83-10-13120-1
Komentarze