facebook

Kobietnik - inna bajka

Recenzja - Jesień liścia Jasia - Recenzja

10:31


...przyjdzie się nam zmierzyć z tematem życia i śmierci ; wpierw przyjdzie opowiedzieć o tym  naszym dzieciom. Jak to zrobić tak, by dziecko zrozumiało, że koniec to i początek?  Skorzystajmy z opowieści o liściu Jasiu.

W dzień, gdy piszę niniejszą recenzję, pierwszy, zbyt wczesny śnieg pokrywa pola. Ale stopnieje i znowu będzie jesień. Liść z drzewa jeszcze nie każdy opadł. Pora roku jednak już zimna. A kiedyś przecież była wiosna...

Opowiadanie o liściu Jasiu i jego towarzyszach z gałęzi, rozpoczyna się wiosną, gdy byli oni młodzi. Zieleń to kolor pierwszych liści i oznaka niedojrzałości. Życie Jasia jest przyjemne i on je takie kocha. Uwielbia, gdy wiatr lekko dmucha na gałęzie, cieszą go długie letnie dni, promienie słoneczne, które je umilają. Zna swoje przeznaczenie. Wie, że drzewo jest po to by dawać cień.


Lato Jasia szybko minęło. Inny liść, który dla bohatera opowiadania był najmądrzejszym z liści, opowiada mu, że po lecie nastaje jesień. Każdy liść klonu zmienia barwę i drzewo tak ustrojone jest pięknie kolorowe. A potem wiatr, który w lecie delikatnie kołysał liśćmi, teraz szarpie je mocno i zrywa z drzewa. Każdy liść umiera. Jaś drży z przerażenia, ale mądry kolega z gałęzi odpowiada, że taka jest kolej życia. Najpierw dorastamy, cieszymy się pełnią życia, a potem się starzejemy. Nie powinniśmy bać się zmian pór roku. To jest  naturalna kolej życia. A  ono odradza się na nowo, mimo, że my umieramy...

Opowieść ta jest tak pięknie podana, że nie sposób jej przekazać w kilku słowach. Dr Leo Buscaglia, autor,  porównując życie do liścia trafia do mnie z przekazem. Książkę zdobią zdjęcia liści w rożnych fazach dojrzałości. 

Serdecznie polecam
Gosia
Tytuł - Jesień liścia Jasia. Opowieść o życiu dla małych i dużych
Autor- Leo Buscaglia
Wydawnictwo Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne GWP
Oprawa- miękka
Rok wydania - 2011
Numer wydania- 1
Liczba stron - 48
Długość [mm] 200
Szerokość [mm] 200
ISBN 978-83-60577-55-4

Opis Wydawcy :

Książkę i jej mądre przesłanie doceniło Wydawnictwo MAC Edukacja. Niniejsza publikacja jest proponowaną lekturą w podręczniku dla klasy III z cyklu Odkrywam siebie.

Zarówno dzieci jak i dorośli powinni do niej zaglądać zwłaszcza przy okazji licznych świąt: Pierwszego Listopada, Wielkanocą i zawsze wtedy, gdy pojawia się temat śmierci i umierania.
Wszystkie dzieci prędzej czy później dotyka śmierć najbliższych im osób, a także ukochanych zwierzątek. Jak o tym rozmawiać? Autor, Leo Buscaglia, potrafi to znakomicie.
Przepiękna opowieść o życiu, przemijaniu i śmierci. Książka sprzedawana w milionowych nakładach i przetłumaczona na kilkanaście języków, po raz pierwszy wydana w Polsce.


Read On 1 komentarze

Recenzja - Emil ze Smalandii - Recenzja

10:55Astrid Lindgren jest znana niejednemu rodzicowi. Kto z nas nie śledził przygód Pipi Pończoszanki? Kto nie zachwycał się przygodami Dzieci z Bullerbyn? To książki ponadczasowe i warto przekazać naszym dzieciom, jak wartościowe.

W ręku trzymam cieniutką książeczkę o przygodach Emila ze Smalandii. Ten kędzierzawy blondynek, o wyglądzie aniołka, to prawdziwy ancymon!

W tomiku są trzy opowiadania. Jedno o tym jak Emil wsadził głowę w wazę na zupę. Doprawdy zabawna jest ta historia. Momentami jest nam żal małego rozbójnika, a... może bardziej wazy? W drugiej historii Emil broi, ale czy bardziej niż w pierwszej? Czy wciągniecie na maszt siostrzyczki i zjedzenie całej kiełbasy przeznaczonej na przyjęcie można uznać za duży wybryk? Zdecydowanie tak. Ale nie da się oceniać stopnia   niegrzeczności Emila. W ostatnim opowiadaniu szaleje na festynie... 

Każda przygoda Emila dostarcza bólu brzucha od śmiechu, a nam rodzicom daje nadzieję, że ... naszym dzieciom jednak ciągle daleko w nieposłuszeństwie do Emila!

Gosia
Tytuł- Emil ze Smalandii
Autor- Astrid Lindgren
Wydawnictwo- Nasza Księgarnia
Oprawa- miękka
Rok wydania- 2011
Liczba stron- 96
Długość [mm]- 190
Szerokość [mm]- 122
ISBN- 978-83-10-12020-5
Read On 0 komentarze

Recenzja - Kacper - Pudło z zabawkami

14:04


Poznajcie pieska Kacpra :)  Ten zwierzak ma swoje ulubione zabawki, które trzyma w pudle. Dokładnie wie ile ich ma. Do każdego jest przywiązany, bawi się wszystkimi. Pewnego jednak dnia zdarza się coś co sprawia, że Kacper nie może doliczyć się ile zabawek zawiera jego pudło. A jakby było tego mało, ktoś wygryzł w pudle dziurę.

Dzieci liczą zabawki razem z pieskiem i jak on są zdziwione, że za każdym razem wychodzą różne liczby. A gdy znika skarpetek Kacper wie, że to nie są już żarty! Podczas pierwszego czytania, dzieci siedzą cichutko i czekają na informację co lub kto porwało skarpetka i kto wygryzł dziurę w pudle?

Czytając dzieciom drugi raz, liczą one same zabawki Kacpra... i mysie pyszczki, które są sprawcami całego zamieszania!

Bardzo ciekawie opisana jest ta przygoda. Duże litery, wyraźne obrazki. Rysunki pełne uczuć - smutku, radości, zdziwienia...

Bajka kończy się dobrze, nie zdradzę jednak jak :)


Polecam,
GosiaTytuł: Kacper Pudło z zabawkami

Autor: Inkpen Mick
Wydawnictwo: Papilon
ISBN: 9788324597055
Oprawa: Twarda
Stron: 32
Read On 0 komentarze

Recenzja - Kraina zagadek - 116 wierszowanych zgadywanek

12:00

Wierszyki i rymowanki uwielbiają wszystkie dzieci. To doskonała forma zabawy i nauki. Na pochmurny dzień, na wycieczkę, na leżenie w łóżku w porze przeziębień nie ma nic lepszego niż zagadki! Nie musimy już gimnastykować umysłów, Drodzy Rodzice :) Wierszowane zagadki to strzał w dziesiątkę!

O czym są zagadki zawarte w tym zbiorze? O wszystkim niemalże! O kaktusie i o róży, o nietoperzu i hipopotamie, o metrze i tramwaju, krowie i świni. Okulary i tęcza także są bohaterami tej książki. Aż 116 wierszyków, które polubią nasze dzieci!


Każda strona to jedna zagadka. Obok tekstu są wielobarwne obrazki. Doskonale przedstawiają temat wierszyków.

Ta książka pomaga rozwijać wyobraźnię dziecka. Powinna zagościć na niejednej półce :) Jest świetnym pomysłem na prezent!
Poleca Gosia z Weronika i Kubą :)


Kraina zagadek. 116 wierszowanych zagadek. Nauka przez zabawę
Autor:Marcin Przewoźniak
Wydawnictwo: PUBLICAT, Lipiec 2009
ISBN:978-83-245-7266-3
Liczba stron: 120
Wymiary: 210 x 290 mmRead On 0 komentarze

Niebawem:

- "Pupy, ogonki i kuperki. Audiobook" (Babaryba)
- "Królewna z wieży" (Prószyński i S-ka)
- "Dwór" (Widnokrąg)
- "Proszę słonia" (Wilga)
Archiwum bloga

Translate

Obserwuj Inną Bajkę

Subskrybuj nowe teksty przez Email

Odwiedzono nas:

Pani Zorro radzi i podpowiada;)

Festina Lente - do słuchania, do czytania...

Duże Ka

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *